R-kioskin Franny-palkinto Teemu Siltaselle

27.3.2025
R-kauppias Teemu Siltanen Franny-gaalassa vaimonsa kanssa.

R-kioski palkitsi yrittäjänsä Teemu Siltasen Franny-palkinnolla. Siltanen pyörittää ansiokkaasti neljän R-kioskin liiketoimintaa, ja koko uransa aikana hän on ehtinyt työskentelemään jopa 40 kioskissa ympäri Suomen. Siltanen otti palkintonsa vastaan Franny Awards -gaalassa perjantaina 21.3.2025.

Neljän R-kioskin yrittäjä Siltasen uusin haaste on ollut Porin Satasairaalan kioski. Hänen kipparoimanaan Porin toimipiste on noussut tismalleen niihin tuloksiin, joihin investointipäätöstä tehtäessä tähdättiin.

– Omalla myyntialueellaan Länsi-Suomessa Siltanen ottaa laajasti vastuuta konseptin kehittämisestä ja uusien Ärräläisten kouluttamisesta. Lopputuloksena erinomaisesti hoidetusta kokonaisuudesta kauppias tekee erinomaista tulosta ja vieläpä erinomaisin kehitysindeksein, R-kioskin kehityspäällikkö Jarkko Kallio avaa Siltasen Franny-palkinnon perusteita.

Siltanen on nuoresta iästään huolimatta tehnyt jo 10 vuoden uran R-kauppiaana.

– Tämän monessa liemessä keitetyn, kokeneen kauppiaan sydän, kädet ja mieli sykkivät Ärrää jokaisella solullaan. Hän menestyy parhaat toimintatavat -mittariston kaikilla osa- alueilla huippuarvosanoin. Siltasella on aimo annos omistajuutta, ja hän on aina tarttunut jokaisen kioskinsa paikallisiin mahdollisuuksiin samalla luottaen konseptiin.

Franchise News onnittelee Siltasta upeasta tunnustuksesta!

Leave a Reply